Ozzy Osbourne po roku 1982

4 lipca 1982 roku w Święto Niepodległości, Ozzy ożenił się z Sharon Arden. Podobno wybrał tę datę po to, żeby nigdy nie zapomnieć o rocznicy ślubu. Wspólnie uznali, że Sharon powinna zostać jego menedżerką, w czym sprawdziła się idealnie. 2 września 1983 roku urodziło się ich pierwsze dziecko Aimee Rachel.
Skład zespołu uległ zmianie, Brad Gillis uznał, że więcej satysfakcji będzie mu dawać gra w Night Ranger, natomiast Rudy Sarzo postanowił odejść do Quiet Riot. Do grupy dołączył Jake'a E. Lee oraz powrócił Bob Daisley. Efektem wspólnej pracy stał się album „Bark at the Moon", wydany 2 grudnia 1983 roku, zawierający wyłącznie kompozycje Osbourne'a.
Podczas nagrywania teledysku „So Tired", wydarzył się wypadek. W trakcie kręcenia sceny z pękającym lustrem, pomyłkowo użyto prawdziwego szkła, które poważnie zraniło artystę. Pod koniec '84 roku Osbourne postanowił leczyć swoje uzależnienia. Zgłosił się do kliniki Betty Ford w Palm Springs, z której po kilku miesiącach uciekł i udał się do baru na piwo. 15 lipca 1985 roku gościnnie wystąpił z Black Sabbatch, był to pierwszy raz od czasu rozstania się z grupą. Pod koniec 1986 roku Ozzy oraz CBS Records zostali pozwani do sądu przez rodziców 14 letniego John'a McCollum'a. Jak twierdzili rodzice, tekst piosenki „Suicide Solution" z płyty „Blizzard Of Ozz" zawierał ukryty przekaz, który skłonił ich syna do popełnienia samobójstwa. Podobne pozwy złożyły jeszcze dwie inne rodziny. Długie badania prowadzone przez fachowców z The Institute for Bio-Acousting Research wykazały, że utwór zawiera podprogowy przekaz: „Get the gun, get the gun, shoot, shoot, shoot". Zaskoczyło to artystę, który zaprzysięgał się, że tych słów tam nie ma. Z tego samego powodu w 1991 roku, został pozwany także przez rodziców Michael Waller. Sąd w obu przypadkach wydał wyrok na korzyść Osbourne'a, powołując się na konstytucję i prawo do wolności wypowiedzi.

na podstawie: www.ozzyhead.com